• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bahçe Dekorasyon İncelikleri

  • 1 Star
    Loading...

Evinizin iç bölümleri kadar en az dışı da dekorasyon odaklı olması gerekir. Çünkü evinizin dışarısı da sizin yaşam alanlarınız içerisine girer. Bu sebeple bahçenizde hem şık hem de sadelik olması gerekir. Bu sayede dekoratif yanı kolay bir şekilde açığa çıkarmanız da sizin için pek de zor bir durum olmayacaktır.

Bahçe Dekorasyon İncelikleri

Bahçe dekorasyon çalışmalarınız için öncelikli olarak bir köşesini dinlenme yeri yaparken orta bölümde ya da diğer dip köşeden merdiven olmasını sağlayabilirsiniz. Merdiven için kendiniz de hazır çıtalarla yapabilirsiniz. Fakat uğraşmak istemeyen kişilerde hazır bahçe dekorasyonları için merdiven satan mağazalardan bulabilir ve bahçenizde uygulamaya başlayabilirsiniz.

Özellikle bahçenizin daha çok ormansı görünümünde olmasını istiyorsanız daha iri yapraklı ve boyları oldukça uzun olan bitkileri de gönül rahatlığı ile kullanmaya da başlayabilirsiniz. Bahçenizi sürekli olarak aynı şekilde görmekten fazlası ile sıkıldıysanız o zaman mutlaka bahçenizde gerekli düzenlemeleri de yapmaya özen gösterin. Bu sayede daha güzel görünmeye başlayacak ve istediğiniz bahçe ambiyansını da ortaya çıkaracaksınız.

Bahçe Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

“İşin en zor yanlarından birisi de bahçeniz de kullanacağınız aksesuarların seçimidir. Daha çok kullanışlı ve ahşap yönlü mobilyalar tercih etmeniz sizin adınıza doğru bir yol olacaktır. Çünkü bahçeye en çok ahşap mobilyalar daha güzel gidiyor.”

Üstelik ahşap mobilyaların üzerini güneş ışınlarından korumak ve rahatsız olmamanız adına şemsiyelikler ile kapatabilirsiniz. Bu sayede görmek istediğiniz görsel güzellikte kolay yoldan açığa çıkmış olacaktır. Bahçe dekorasyonun inceliklerini fark ettiğiniz an evinizin dış dünyayasında da sizin içinizi ısıtacak bir dekorasyonu rahatlıkla ortaya çıkartabilirsiniz. Bir bölümüne de yine güzel gösterecek ufak gölet tarzı havuzlar da yaptırmanız zengin gösterişli bir bahçeniz olmasını sağlayacaktır.


OKUYUCU YORUMLARI