• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebek Hastane Çıkışı Kıyafetler

Bebek Hastane Çıkışı Kıyafetler
  • 1 Star
    Loading...

Uzun süre beklenen küçük misafirin geleceği güne dair hazırlıklar her an devam eder. Onun geleceği ilk günden başlayarak sonraki günlere kadar tüm ayrıntılar düşünülerek hazırlıklar tamamlanır. Ancak hep bir şeyler eksik kalır ya da eksik kalacak diye endişe edilir.

Bebeğinizin teni ilk doğduğu anlarda çok hassas olması nedeni ile seçilecek kıyafetlerin sağlıklı olması tercih edilmelidir. Hastane çıkışı kıyafeti seçiminde de bazı noktalara dikkat etmek ve uygulamak gerekmektedir.

Hastane Çıkışı Kıyafeti Nasıl Seçilir ve Nelere Dikkat Edilmelidir

Bebekler ilk doğdukları andan itibaren çok hassas bir vücuda sahiptirler. Bunun için alınacak hastane çıkışı kıyafeti seçerken özenle seçmemiz gerekmektedir. Boya çıkaran ve kimyasal zararlı içerik bulunduran bebek kıyafetleri bebeğinizin cildine zarar vermektedir. Hastane çıkışında tüm detaylar elbette ki önemlidir. Ancak sağlıklı olması ilk tercihiniz olmalıdır.

Bebeğinizin geleceği günü sabırsızlıkla beklediniz ve beklenen o mutlu güne artık sayılı günler kaldı. Zamanın azalması ile birlikte bebeğiniz için neler alınmalı ve neleri tamamlamalısınız soruları akıllara gelir. Bu sorulardan biri de hastane çıkışı seçilecek kıyafetlerin neler içermesi gerektiğidir. Bebeğiniz için yeni doğan bebek bezi götürmeniz gerekebilir, bu hastaneden hastaneye de farklılık gösterir. Kimi hastanede bez verilirken kimi hastanede ise verilmez. Bunu hastaneniz ile doğum öncesi görüşmeniz gerekir. Birkaç adet içlik çantanızda bulundurabilirsiniz. Tulum sevenler isterlerse tulum alabilir, ancak daha çok hastane çıkışı satılan paketlerden almak daha iyi olur. Birkaç çeşit çorap mutlaka çantanızda bulunması gereken olmazsa olmazlardandır. Battaniye, zıbın, pijama, alt üst takım, şapka, eldiven mutlaka olmalıdır. Yaz ve kışa göre uygun hastane çıkışı kıyafeti seçimi yapılması gerekmektedir. Birinci sınıf malzeme ile yapılan ve kaliteli ürünlerin seçimi daha sağlıklı olacaktır.

Hastane Çıkışı Kıyafet Seçimi Sonrası

Hastane çıkışı seçimini yaptınız ve bebeğiniz için en iyisini satın aldınız. Aldığınız tüm ürünlerin mutlaka hastaneye gitmeden önce güzelce yıkanması gerekir. Hatta yıkama esnasında kullanılan bebek kıyafetlerine uygun deterjan ya da sabun tozu ile bebeğinizin kıyafetleri yıkanmalıdır. Kimyasal deterjanlar bebeğinizin cildinde alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bundan dolayı en güzeli marketlerde satın alabileceğiniz sabun tozunu kullanmak olacaktır.

 

 


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI