• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonum

  • 1 Star
    Loading...

Dekorasyon denilince ülkemizde ki pek çok kişin bakıldığında en çok zorlanmış olduğu konulardan birisi de dikdörtgen bir salonunun olmasıdır. Eşyaların nasıl yerleşeceği, salonda ki renklerin nasıl tercih edilmesi gerektiği ya da aksesuara kadar a’dan z’ye her bir detay son derece önemli olmaktadır. İnce uzun salon olarak da adlandırmış olduğumuz dikdörtgen salonda mutlaka doğru seçimler yapmanız gerekir.

“Dikdörtgen salon dekorasyonu için en önemli ayrıntılardan birisi de eşyaları doğru bir şekilde konumlamak olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki eşyalar doğru bir şekilde konumlanır ise herhangi bir sıkıntı içeren durumlarda söz konusu olmayacaktır. Salonunuz dikdörtgense o zaman daha çok kısa kenarlar tekli berjer modellerin tercih edilmesi daha doğru bir yol olmaya da başlayacaktır.”

Dikdörtgen Salon Modelleri

Üstelik salonunuz ister dikdörtgen isterse de kara ya da farklı açılara sahip olsun mutlaka yemek masalarının kapıya yakın yere doğru konumlanmasına da sizler dikkat etmeniz gerekiyor. Her zaman söylediğimiz gibi alanınızı daha geniş ve ferah gösterebilmeniz adına da daha çok açık renklerin kullanılması da daha doğru olacaktır. Halı tercihine göz attığımız da ise duvar renginiz eğer daha açık renklere sahip olursa o zaman halılarınızı açık ve koyu renk birleşiminden oluşan tasarımlardan seçebilirsiniz. Dikdörtgen salonda halı tercihinde dekorasyonun en önemli tamamlayıcılarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Salonunuz da dilerseniz led aydınlatma sistemlerini de kullanarak görsel bir hava yaratabilir ve daha güzel görünmesini de sağlayabilirsiniz. Şık ve zengin bir salon için bej koltuklar, pastel duvar rengi, açık renkten oluşan halı, perde ve masalar üzerine de led aydınlatma sistemleri ortamın son derece güzel görünmesine de en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bu sebeple doğru tercihler yapılmalıdır.


OKUYUCU YORUMLARI