• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğru Aksesuar Kullanımı

doğru dekorasyon kullanımı
 • 1 Star
  Loading...

Bakımlı ve şık giyinmeyi seven bayanların en vazgeçilmez eşyalarından biri de aksesuarlarıdır. Aksesuarlar kadını şık göstermesinin yanında kıyafetin de en büyük tamamlayıcısıdır. Kıyafet seçimi kadar doğru aksesuar kullanımı da şıklık açısından çok önemlidir. Örneğin desenli ve gösterişli bir kıyafetin üzerine gösterişli bir kolye takılması kıyafetinizin daha karmaşık ve kalabalık görünmesine neden olacaktır. Sade bir kıyafet üzerine ise şık ve gösterişli bir kolye, kıyafetinizi ve sizi daha güzel ve şık gösterecektir.

Eğer ellerinizin güzel olmadığını düşünüyorsanız dikkat çekici ve gösterişli yüzükler takmaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü nerede gösterişli aksesuarınız varsa dikkatler o yöne doğru çekilir. Eğer zarif ve uzun bir boynunuz varsa gösterişli kolyeler tam size göredir.

Doğru aksesuar kullanımı açısından renk seçimi de çok önemlidir. Eğer siyah bir elbise giyecekseniz pırlanta ya da zümrüt aksesuarlar tam size göre olacaktır. Yakut takıları bordo ve bej rengi kıyafetlerle kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Kahverengi bir elbiseyle elmas rengindeki takıları tercih etmelisiniz.

 

Takı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

 • Kalın bir boyuna sahipseniz gösterişli kolyeler kullanmaktan kaçının.
 • Büyük ve gösterişli kolye ve küpeleri bir arada kullanmamalısınız. Bunun yerine küpe ve bilezik bir arada kullanılabilir.
 • Eğer abiye bir kıyafet giyecekseniz, saatinizin de abiye olması gereklidir. Eğer abiye bir saatiniz yoksa hiç kullanmamak en iyisidir.
 • Eğer minyon bir yüze sahipseniz iri küpeler kullanmaktan kaçının. Yuvarlak bir yüzünüz varsa küçük küpeler tam size göre olacaktır. Eğer yüzünüz uzunsa, sarkan uzun küpeler kullanmaktan kaçının. Bu tip küpeler sizin yüzünüzü daha da uzun gösterecektir.
 • Çalışma kıyafetinizle gösterişli takılar kullanmaktan kaçının. İş yerinde genellikle gösterişsiz ve zarif takılar kullanmanız daha doğru olacaktır.
 • Doğru aksesuar kullanımı için vücut yapınız da çok önemlidir. Kısa boyluysanız tasma tarzı takılar kullanmaktan kaçının. Bu tarz takılar boyunuzun daha kısa görünmesine neden olacaktır. İri yapılı bir bayansanız çok küçük takılar takmanız, takılarınızın üzerinizde kaybolmasına neden olur. Biraz daha iri takıları tercih etmelisiniz.

 


OKUYUCU YORUMLARI