• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

En Çok Yapılan Makyaj Hataları

En Çok Yapılan Makyaj Hataları
  • 1 Star
    Loading...

En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Kozmetik ürünleri doğru kullanıldığı kadar yanlış da kullanılıyor. Ufacık hatalar saatlerce uğraştığınız makyajınızın kötü durmasını sağlayabilir.
Yüzün üst tarafından başlayacak olursak kaşta yapılan hatalar azımsanmayacak kadar fazla. İnsanlarla ilk iletişim kurduğumuzda ilk dikkat çeken yer gözlerdir. Eğer ince bir kaş yapınız varsa yanlış sürülen kaş kalemleri olduğunuzdan kötü gösterecektir. Aynı şekilde kalın bir kaş yapısına sahipseniz yanlış ve fazla yanlış alınmış kaşlar kötü gösterecektir.
İyi kullanılmayan bir limel markası kirpiklerinizi top halinde gösterecektir. Dikkat etmeniz gereken husus iyi bir marka ve yapışmayan rimel kullanılmalı.
Kullanacağınız göz kalemleri çok koyu olmamalı,çünkü gözünüzü arka plana atacak ve daha yaşlı gösterecektir.
Ten renginizden daha koyu olan fondöten rengi kullanmamalısınız. Beden renginiz ve yüzünüz değişik renklerde görünecektir.
Dudak kalemi genellikle kullanmalısınız çünkü rujunun dağılmasını kimse istemez. Özellikle kırmızı gibi iddialı renkleri tercih ediyorsanız mutlaka dudak kalemi kullanmalısınız.
Allık kullanırken parlak olmamasına dikkat etmelisiniz. Size önerebileceğim renk şeftali ve pembe tonlarında allıklar olacaktır.Eğer illede hafif pırıltı istiyorsanız çok az kullanabilirsiniz.
Eyeliner gözler için çok önemlidir. İstediğiniz kalınlıkta kullanabilirsiniz fakat gece için tercih edilecek eyeliner kalın çekilmiş eyeliner olmalıdır gündüz de tam tersi ince eyeliner kullanmalısınız. Çünkü kalın çekilmiş eyeliner gözünüzü olduğundan büyük gösterecektir ve bu da gündüz çok dikkat çekmenizi sağlar.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI