• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkek Giyim Tarzı

erkek giyim tarzi
  • 1 Star
    Loading...

Kadın olarak dünyaya gelmiş olmanın pek çok zorluğu olsa da bazı konularda erkeklerin daha şanssız olduğu her zaman söylenir. Özellikle kaliteli, renkli, çeşitli ve ucuz kıyafet seçeneği ile kadınlar giyim konusunda oldukça şanslıdırlar. Modayı takip edebilmek adına üretilen ucuz ya da pahalı kıyafetler, açılan kaliteli mağazalar ya da küçük butikler her daim kadın giyimine öncü olmuştur. Bu sebeple pek çok kadın giyim konusunda hiçbir zaman sıkıntı yaşamamaktadır. Giyim konusunda oldukça kısıtlı modellere sahip olan erkekler, çoğu zaman oldukça basit bir kıyafete bile servet ödemek zorunda kalabilmektedir.

Kadınların ilgisini çekebilmek, kafede ya da iş yerinde daha dikkat çekici bir görünüme sahip olabilmek adına erkeklerde yavaş yavaş kadın modasından tüyolar almaya başlamıştır. Fakat bu konuda bazı zıtlıklar ortaya çıkmıştır. Örneğin erkeklerin şal kullanımı çoğu kadın tarafından itici bulunmuştur fakat aynı renklerde tasarlanan spor ayakkabılar için aynı durum geçerli değildir. Spor ayakkabılar erkek giyiminde en çok beğenilen parçalardan bir tanesidir.

Erkek giyim tarzı ile ilgili yapılan pek çok anket sonucuna bakılırsa, kadınların erkeklerde en çok sevdiği parçalardan bir tanesi de kot pantolonlardır. Klasik giyimli erkekler ilgi çekiyor gibi gözükse de aslında pek çok kadın kot pantolon giyen erkekleri daha sportif ve yakışıklı buluyor. En çok yakıştırılan renk ise kesinlikle mavi. Bebeklikten bu zamana kızlara pembe, erkeklere mavi giydirme âdetinden mi kaynaklanır bilinmez ama mavi renk, kadınların erkeklerde görmeyi en çok sevdiği renklerden bir tanesi. Erkek giyiminde bir bütün olarak düşünüldüğünde, en beğenilen tarz ise kot pantolonun üzerine beyaz düz bir tişört giyilmesi.

Kot pantolon giymeyi sevmeyen erkeklerde ise en çok kullanılması istenen pantolon tarzı, chino pantolonlar. Sezonun gözdesi olmaya aday bu pantolonları ister klasik, ister spor tarzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üzerinize polo bir tişört giyerseniz spor, kareli bir gömlek giyerseniz daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yaşa Göre Erkek Giyimi

Her yaştan kadının her kıyafeti giyemeyeceği gibi, aynı şekilde her yaştan erkekte aynı tarz giyinemez. Örneğin, 18 yaşındaysanız ve özel bir yere gitmeyecekseniz kumaş bir pantolon giymek sizi olduğunuzdan çok daha büyük gösterecektir ve görüntü olarak hoş durmayacaktır.

Aynı şekilde 35 yaşında bir erkek olarak, salaş ve yırtık bir kot pantolonu sıradan bir tişörtle kombinlediğinizde hele ki biraz göbeğiniz varsa komik bir duruma düşebilirsiniz.

Bu sebeple kıyafet seçimlerinizi yaparken hem yaşınızı hem de sizin yaş grubunuza sahip insanların giydiği kıyafetleri takip etmeniz kesinlikle çok önemlidir.

Duruma Göre Kıyafet Seçimi

Sizin için önemli olan her özel günde takım elbise tercih etmek zorunda değilseniz. Örneğin slimfit bir gömlekle, güzel kesimli bir pantolonu mezuniyetinizde ya da bir arkadaşınızın, akrabanızın düğününde rahatlıkla giyebilirsiniz. Takım elbise konusunda pek çok seçeneği bulunan erkek giyimde gömlek pantolon kombini yapmak sizin için daha kolay olacaktır. Çünkü seçeneğiniz arttıkça tercih yapmanız zorlaşacaktır. Özellikle çok fazla seçenek bulunmadığından fiyatlar gözünüze biraz fazla gelebilir, böyle bir durumda birkaç yeri gezerek fiyat almanız sizin açınızdan daha doğru olacaktır.

Kadın ve erkek giyim modalarının bir bütün olarak görüldüğünü düşünürsek, sizlerde serin bir günde üzerinize rahatlıkla bir trençkot giyebilirsiniz. Ya da hafif kumaştan yapılmış bir ceketi omuzlarınıza alabilirsiniz. İnanın tuhaf karşılanmayacaktır. Çünkü 2016 erkek giyim modasının neredeyse yarısını bu tarz kıyafetler oluşturmaktadır ve çoğu erkek şimdiden bu giyim tarzını benimsemeye başlamıştır.

 

 


OKUYUCU YORUMLARI