• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkeklerin Etkilendiği Kokular Nelerdir?

Erkeklerin Etkilendiği Kokular Nelerdir
  • 1 Star
    Loading...

Erkeklerin Etkilendiği Kokular Nelerdir?

Kokunun insan üzerindeki etkisi tartışılmayacak kadar büyüktür. Her insanın beyninin kendine özel bir koku hafızası vardır ve metabolizmamız her koku için ayrı bir reaksiyon üretir. İlginç değil mi?

Söz konusu kadın-erkek ilişkisi olduğu zaman ise en çok merak edilenlerin başında da erkeklerin etkilendiği okular vardır.

Merak edenler için, hemen söyleyelim: Erkeklerin en çok etkilendiği kokuların liste başında lavanta vardır. Lavanta sahip olduğu özel içerik ve enzimler sebebiyle erkeklerin beyninde bulunan koku merkezini çok kısa süre içinde harekete geçirir. Aile büyükleri, kimi kültürlerde, yeni evlilerin, yatak odalarına bu yüzden lavanta yerleştirir.

Öte yandan erkek beynini uyaran bir diğer koku türü de meyve aromalı kokulardır. Özellikle de vanilya, tarçın ve hindistancevizi.. Bilimsel olarak da ispat edilen bu etki, bu üç maddenin yüzlerce yıldır kullanılan afrodizyaklar olmasından da bellidir. Zaten vanilya, başlı başına özel bir maddedir ve hemen hemen her kadın parfümünde kullanılır.

Koku sektöründe son dönem için de kullanılmaya başlayan bir başka koku da kuşburnudur. Kuşburnu meyvesinin sıkılması ile elde edilen kuşburnu yağı pek çok erkeğin beyin hücrelerinde uyarıcı etkisi yapar. Özellikle vücut şampuanları kuşburnu yağının en çok kullanıldığı kozmetik ürünlerin başında gelmektedir.

Ancak her kadının bilmesi gereken en önemli şey şudur: Her kadının teninin kokusu kendine özeldir ve bu koku bir erkeği etkilemek için yeterlidir!

 


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI