• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gece Elbisesi

gece elbisesi
 • 1 Star
  Loading...

Gece elbiseleri, organizasyon ve özel davetlerde giyilen fantezi abiye elbiselere denir. Gece organizasyonlarına gerek yetişkin bayanlar gerekse de genç bayanlar olsun her bayan oldukça önem vermektedir. Bayanlar katılacakları organizasyonlarda herkesten daha güzel ve şık olmak isterler. Bu yüzden elbise seçiminde çok zorlanırlar. Çoğunlukla hazır abiye modelleri tercih edilmekte olsa da, istediği modeli ve kalıbı bulamayanlar kendi seçtiği model ve kumaşla özel sipariş gece elbiseleri diktirebilir.  Elbiseyi zarif ve şık gösteren bazı faktörler vardır. Bunlar:

 • Dikilecek elbise için doğru kumaş seçimi
 • Seçilen elbise modelinin kişinin bedenine uygunluğu
 • Kaliteli kesim
 • Dikimi kapsayan kaliteli işçilik
 • Hatasız elbise kalıbı

Gece Elbisesi İçin Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle seçilen kumaşın seçilen modele uygun olması gerekir. Burada kast edilen şey, hem kumaşın cinsi hem de kumaş üzerindeki desenin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Bu uyum kişinin formuna göre belirlenmelidir. Kilolu bir insan için çizgili desen seçilecek ise, boyuna desenli model seçilmelidir.

Gece Elbisesi İçin Kumaş Nasıl Seçilir?

Kumaş seçilirken model göz önünde bulundurulmalıdır. Dar model bir gece elbisesi için daha çok likralı kumaş seçilmelidir. Likrasız kumaş ile yapılan elbiselerde akmalar oluşabilir. Aynı zamanda fazla hareket halinde dikişlerde sorun oluşabilir. Likralı kumaşlar ile dikilen dar modeller vücudu sarsa bile esneme özelliği olduğu için sorun yaratmaz. Kumaş seçiminde mevsim de önemli faktördür. Yazın kalın tafta ve benzeri kumaşlar ile dikilecek elbiseler fazla terlemeye yol açabilir. Terleme ile oluşacak iz sizi rahatsız edecektir.

2016 gece elbiseleri, kumaşları ve modelleri bu unsurlar dikkate alınarak belirlenmiştir. 2016 gece elbiselere birkaç kategoriye ayrılabilir:

 • Mini gece elbiseleri
 • Balık gece elbiseleri
 • Kabarık gece elbiseleri
 • Şifon gece elbiseleri

Mini Gece Elbiseleri

Mini elbise modelleri hem yaz ayında hem de kış ayında yapılan organizasyonlarda tercih edilen kıyafetler arasındadır. Oldukça şık mini gece elbiseleri akşam yemeklerinde ve partilerde tercih edebileceğiniz bir modeldir. 2016 mini gece elbise modellerinin en güzel yanı ise, çeşitli parlak taşlar ile süslenmiş olmalarıdır.

Balık Gece Elbiseleri

Gece elbisesi almakta kararsız olan genç kızlara önerilen bir diğer model balık elbisedir. Tüm vücudu saran özelliğe sahiptir ve herkesin dikkatini çekecek niteliktedir. 2016 balık gece elbiseleri daha çok dantel detaylı ve daha çok taşlı olacaktır.

Kabarık Gece Elbiseleri

Son yıllarda özellikle düğünlerde tercih edilen bir modeldir. Daha güzel ve dikkat çekici olduğu için artık partilerde ve diğer organizasyonlarda da tercih edilecektir. Hem kilolu hem zayıf bayanların giyebileceği elbise modelidir. 2016’da kabarık gece elbiseleri, daha çok straplez ve sırt dekolteli olarak karşımıza çıkacaktır.

Şifon Gece Elbiseleri

2016 yılında şifon gece elbiseleri hem yaz ayına hem kış ayına uygun olarak daha çok dantelli modelleriyle karşımıza çıkacaktır.

 


OKUYUCU YORUMLARI