• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gelinlik Fiyatları

  • 1 Star
    Loading...

“Şüphesiz bayanların en özel ve en heyecanlı günlerinden birisi düğün günleridir. Hiç unutulmayacak ve dillere destan bir düğün her bayanın hayalidir. Düğün günde ise bayanlar kusursuz bir görünüme sahip olmak isterler. Önceden yapmış oldukları bütün hazırlıkları bir araya getirerek, özenle hazırlanan gelinlerde ise dikkatleri ilk olarak gelinlikleri çeker.”

Düğün günleri belli olduğu andan itibaren hayalindeki gelinliğin arayışı içerisine giren gelinler, büyük uğraşlar sonucunda aradığı ya da içlerine sinen gelinliği bulurlar. Ancak güzel bir görünümün yanı sıra gelinlik fiyatları da gelinlik seçimlerinde etkili olan faktörlerden birisidir.

Gelinlik Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Herkesin bildiği üzere gelinliklerin de her yıl modelleri veya kumaşları değişmektedir. Her yıl bir önceki yıla göre daha kaliteli ve değişik modellerin çıkması gelinlik fiyatları üzerinde değişimlerin olmasına neden olur. Her bayan en yeni ve en kaliteli kumaşlarla yapılmış bir gelinlik ister. Ama bu her zaman mümkün olmayabilir. Hem vücut yapılarına uygun hem de herkesin hayranlıkla bakacağı gelinlikleri giymek isteyen gelinler, fiyat konusunda yaşanan olumsuzluklardan dolayı hayal kırıklığı yaşayabilirler. Ancak artık çok sayıda ve her bütçeye göre gelinlik üretilmesi gelinleri biraz daha rahatlatmıştır. Çünkü çeşitliliğin fazla olması hem gönüllerine hem de bütçelerine göre gelinlik bulmalarında oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Gelinlik fiyatlarında etkili olan diğer bir unsur ise gelinlik üzerindeki emektir. Kimi gelinlikler sadece dikim aşamasında emek isterken, kimi gelinler üzerindeki birçok işleme ve değişik motiflerle tasarımcılarını daha çok yormaktadır. Bu durumda gelinlik fiyatları diğerlerine göre daha pahalı olmaktadır. Özelikle sworoski gibi değerli taşlarla yapılmış bir gelinliğin fiyatı taşın pahalı olmasından dolayı çok daha pahalı olacaktır.

Özel tasarımlarda gelinlik fiyatlarını oldukça etkilemektedir. Son zamanlarda gelinler gelinliklerinin sadece kendileri için tasarlanmış, başka kimsede olmamasını istemektedir. Bu durum tasarımcıların çok daha fazla zamanını ve emeğini aldığı için özel tasarım gelinliklerinin fiyatının yüksek olması normaldir. Yani genel olarak bakacak olursak gelinlik fiyatları model ve kullanılan kumaş dışında, en çok gelin adaylarının istekleri doğrultusunda değişmektedir. Bu noktada gelin adaylarının ince eleyip sık dokuması, çok iyi bir tercih yapmaları gerekir.

“Güzelliğinin yanı sıra bütçesini de düşünen gelin adayları sonuç olarak nasıl bir gelinliğe karar verirlerse versinler, küçük olumsuzluklar yaşansa veya bütçeyi aşsa bile bu durumlar ikinci planda kalacak, günün anlamı ve özelliği gelinleri her an gülümsetecektir.”

 


OKUYUCU YORUMLARI