• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Giyim Hataları

giyim hataları
  • 1 Star
    Loading...

Güzel giyinmek, olduğundan daha farklı görünmek, modayı takip etmek hemen hemen herkesin ilgi alanıdır. Modayı takip etmek adına her yeni çıkan şeyi satın almak, her zaman güzel ve şık sonuçlar vermez. Çünkü kıyafet seçiminde modayı da entegre ederek vücut yapımıza, tarzımıza göre seçim yapmakta yarar vardır. En iyi moda, kişinin kendine yakışanı giymesidir. Yapılan giyim yanlışları çok kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Kıyafet seçimi yaparken öncelikli dikkat edilmesi gereken insanın kendi vücudunu iyi tanımasıdır. Kendine neyin yakışıp neyin yakışmadığını, neyin iyi durup neyin kötü durduğunu kişinin bilmesi gerekir.

Giyim Seçimlerinde Nelerden Uzak Durmalıyız?

Kilo problemi olan birinin çok fazla dar kıyafetler giymesi, kilolarını kamufle etmek yerine daha dikkat çekici hedef haline getirmesi hayatta sıklıkla yapılan giyim yanlışlarıarasında sayılabilecek bir hatadır. Kiloyu saklamak için giyilen bol kıyafetler bazen de kişiyi olduğundan çok daha kilolu da gösterebilmektedir. Burada kıstas, sizi çok sıkmayan ama fazla da bol olmayan üstünüze uyan kıyafeti seçebilmektir.

Kıyafetlerde Renk ve Desen Uyumu

Renkler konusunda da ince ayrıntılar vardır. Aynı renk kıyafetleri aynı renkli bir diğer giyim parçasıyla kombine ettiğimizde her zaman uyum söz konusu olmayabilir. Aynı rengin sürekli kullanılması göz yorucu olabilir. Zıt renklerin kullanılması da daima kontrast oluşturup modaya uygun, zevkli bir tasarım yaratmaz. Karşıt renkleri yerinde ve uygun kullanmak ancak giyimi güzelleştirir.

Desen konusunda ise yine seçici olmak gerekir. Büyük desenlerin, enine çizgilerin, insanı olduğundan daha iri ve şişman gösterdiğini unutmamalısınız. Geometrik ve çiçekli gibi birbirine karışan, göz yoran desenleri bir arada kullanmak da yapılan moda hatalarından biridir. Desenli bir kıyafeti düz bir renk ile kombine etmek şık duracaktır. Boyu uzun göstermek için ise boyuna çizgili kıyafetler giymek bazen de ince göstermek yerine göz yorucu olabilir.

Bayanların sıkça hataya düştüğü konulardan biri ise düşük bel pantolonlardan görülen, göz zevkini bozan iç çamaşırlarıdır. Düşük bel pantolonlar giydiğimizde, düşük bel iç çamaşırlarını tercih etmekte yarar vardır. Bel ve karın bölgesi yağlı olan kişilerin düşük bel pantolon giymesi de tüm dikkatleri o bölgelere vereceği için hoş durmayacaktır. Kıyafet seçiminde kendi ten renginizi de göz önünde bulunduracak seçimler yapmalısınız, aksi takdirde solgun ve uyumsuz bir görüntü verecektir. Ölçülü kullanılmayan dekolte, kıyafetlerde ters etki yaparak rüküş görünmenize neden olur. Dekolte kullanırken uygun ve yerinde seçimler yapmalısınız.

Yanlış Ayakkabı Seçimi

Ayakkabılarınızın bakımsız ve eski olması da tüm şıklığınızı yerle bir edecektir. Ayakkabılarınızın daima temiz, bakımlı ve eskimemiş olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca yerine göre giyilmeyen ayakkabılar sizleri zor durumda bırakacaktır. Bir davete giderken giyeceğiniz topuklu ayakkabı, sıradan bir hafta sonu pikniğinde giyildiğinde sizi şık yapmaz aksine rahatsız edici bir hal aldırır.

 


OKUYUCU YORUMLARI