• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Giyim Tarzları

  • 1 Star
    Loading...

İnsanlar farklı tarzlara sahiptir. Giyimleri de bunlara şekillenmektedir. Giyim tarzı insanın kendini yansıtma şeklidir. Tercih ettiğiniz kıyafetler ile mizacınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Mükemmeliyetçi Tip

Bu tarzda giyinen insanlar kıyafetlerinin her zaman temiz ve ütülü olmasına özen gösterirler. Gittikleri ortama uygun giyinmeye çalışırlar. Bu insanlar ciddi gözükmeyi önemseler. Bu sebeple az desenli ve baskılı kıyafetleri tercih ederler.

Sevimli Tip

Bu tarzı seven insanlar genelde dikkat çekmeyi de sever. Çiçekli, renkli, tüylü, parıltılı, cıvıl cıvıl kıyafetleri giymekten hoşlanırlar. Her zaman farklı renk ve desenli kıyafetlere açıktırlar. Aksesuar kullanımına da oldukça önem verirler.

Gösterişli Tip

Bu tarz insanlar genel olarak modayı takip ederler ve bu şekilde dikkat çekerler. Marka ve gösterişli kıyafetleri giymeyi tercih ederler. Hem çocuksu hem de kadınsı ya da erkeksi görünmek isterler ve bunun ortasını tutturacak kıyafetler seçerler.

Özgün Tip

Bunlar kendi stil ve tarzını oluşturan tiplerdir. Aldıkları giyeceklere kendileri bir şeyler eklerler ve öyle kullanırlar. Kendi imajları vardır. Marjinal gözükmek için farklılıklar yaratırlar. Bazen çok süslü bazen de oldukça sade bir şekilde gayet tarz olabilirler.

Yalın Tip

Kıyafet seçiminde rahat olurlar. Genelde sade ve maliyeti az kıyafetleri tercih ederler. Bazen bir tişört ve pantolon onlar için yeterlidir.

Sade ve Şık Tip

Sadelik ile şık olunabileceğini kanıtlayan tiplerdir. Düz bir elbise ile çok zarif bir görünüm ortaya çıkarabilirler. Genelde klasik tarz kıyafetler kullanırlar. Kıyafetlerini genelde sade renklerde seçseler de bazen canlı renklerle de sadeliği yakalayabilirler.

Rahat Tip

Bu tipler genelde içinde rahat edebilecekleri kıyafetleri kullanırlar. Renkli ve canlı renkler ile tarzlarını canlandırabilirler. Tişörtler, şortlar, sandaletler gibi rahat giyecekler tercihleri arasındadır. Rahatlığı ve özgürlüğü sevdikleri için genelde ince kıyafetler seçerler.

İddialı Tip

Bu tipler genelde vücut hatlarını öne çıkaran gösterişli kıyafetleri kullanırlar. Kadınlar genelde leopar desenli, deri, pul işlemeli kıyafetler ile kendilerini öne çıkarır, daha seksi ve kadınımsı gözükmek isterler. Bu tür erkekler ise genelde takım elbise ile kendilerini öne çıkarırlar.

Uyumlu Tip

Bu tür tipler genelde gidecekleri ortama göre kıyafet belirlerler. İddialı ve dikkat çekici giyinmek yerine ortamda ne giyerlerse rahat edeceklerini düşünürler ve onara göre kıyafet seçimi yaparlar. Genelde salaş takılırlar, bu da onlara farklı bir hava katar.

Siz de giyim tarzınızı belirleyerek ona göre hareket edebilirsiniz. Giyim tarzı insanın imajında etkilidir. Giyim tarzınızla kendinizi yansıttığınızı unutmamalısınız.

 


OKUYUCU YORUMLARI