• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güneş Gözlükleri Modelleri

güneş gözlükleri
  • 1 Star
    Loading...

Güneş gözlüğü ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir. Hem göz sağlığı açısından hem de aksesuar olarak büyük önem taşır. 2016 güneş gözlükleri arasından seçim yapmak istiyorsanız öncelikle nasıl bir model tercih edeceğinize karar vermelisiniz.

Eğer gündelik hayatınızda numaralı gözlük kullanıyorsanız güneş gözlüğünüzü taktığınızda, numaralı gözlüğünüzü takıyormuş gibi rahat görmek istiyorsanız, göz doktorunuzdan randevu alarak reçetenizi yazdırıp, güneş gözlüğünüze de numaralı koyu camlar taktırabilirsiniz. Reçeteniz olmadan gittiğinizde optikçiler göz sağlığınız açısından numaralı koyu camlar takmayacaklardır. Lens kullanıyorsanız zaten numaralı camla değiştirmenize gerek kalmayacaktır. Eğer güneş gözlüğü satın alırken beğendiğiniz gözlüğün camından daha koyu veya açık bir renk isterseniz, gözlük camlarınızı değiştirebilirsiniz.

Harry Potter Gözlükleri Çok Moda

2016 güneş gözlükleri modelleri arasında Harry Potter gözlükleri gibi yuvarlak olan güneş gözlükleri geçen senelerde olduğu gibi yine çok moda. Bu tarz gözlükler daha çok dikdörtgen ve kare yüz şekline sahip bayanlara yakışmaktadır. Eğer kare yüz şekliniz varsa ince gözlük sapları seçerek yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Ayrıca Cat Eye yani Kedi Gözü adı verilen çerçeveler de kare yüz şekline sahip bayanlara çok yakışacaktır.

Eğer gözleriniz birbirine yakınsa 2016 güneş gözlükleri arasından şeffaf köprülü gözlükleri tercih edebilirsiniz. Tam tersi ayrık gözlere sahipseniz koyu renk köprülü gözlükler daha uygun olacaktır. Bu şekilde yüz kusurlarınızı da kamufle edebilirsiniz ya da yüz şeklinizi daha çok ön plana çıkarabilirsiniz. Alnınız genişse eğer şanslı sayılırsınız. Geniş çerçeveli gözlükleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Alnınız darsa geniş çerçeveli değil dar çerçeveli gözlükler satın almalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, gözlüğün çerçevesinin kaşlarınızı kapatmayacak bir tarzda olmasıdır.

Yüz Kusurlarınızı Kamufle Edin

Kalp şeklinde bir yüzünüz varsa yani alnınız genişse, yanak ve çenenize doğru daralan bir yüz şekliniz varsa yüzünüzü orantılı göstermek için alnınızın dar görünmesi gerekmektedir. Bu nedenle güneş gözlüğünüzün çerçevesinin, gözlerinizin altında kalan kısmının daha geniş olmasına ve gözlük saplarının alçak saplı olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece daha orantılı görünen bir yüz şekline sahip olabilirsiniz.

2016 güneş gözlükleri modelinizi seçerken eğer oval bir yüzünüz varsa zorlanmayacaksınız demektir. Bu tarz yüzlere hemen hemen her güneş gözlüğü yakışacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Birincisi, yüzünüzün en geniş kısmını baz almanız gerekir. Güneş gözlüğünüzün yüzünüzün en geniş kısmıyla orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken nokta gözlüğünüzün sapının yüzünüzün orantısına zarar vermeyecek tipte gözlükler tercih etmektir.

Yuvarlak bir yüz şekliniz varsa köşeli çerçeveleri olan modeller tercih etmelisiniz. Kalın bir gözlük sapı seçerek yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Yuvarlak bir yüze sahipseniz çok fazla yuvarlak çerçevesi olan gözlükler satın almamaya özen göstermelisiniz.

 


OKUYUCU YORUMLARI