• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Modanın Kuralları

moda kuralları
  • 1 Star
    Loading...

Modanın kuralları olarak en önemlisi kendinize yakışanı giymektir. Dergi, gazete ve televizyon gibi sosyal medyalardan nelerin giyilip giyilmeyeceği öğrenilmektedir. Kendi tarzını yaratmak ve size yakışanı giymek en doğru karardır. Sadece moda diye size yakışmayan bir ürünü almanız yanlış olur. Ne kadar moda olursa olsun size yakışmayan bir ürünü almayınız. Doğru giyinmek için bilinçli alışveriş yapmanız gereklidir. Kendi gardırobunuzda var olan kıyafetlerinize uygun kıyafetler alarak eski kıyafetleri kombinleyebilirsiniz. Mağazada gördüğünüz bir kıyafeti sevdiyseniz kesinlikle iki tane alın. Üzerinizde şık olduğunu düşündüyseniz yani sanki sizin için dikilmiş havası verdiyse iki kere düşünmeyin, iki tane alın. Aynı ürünün farklı bir rengi varsa, size çok yakıştığını düşünüyorsanız farklı rengini de alabilirsiniz. Çünkü üzerinize yakışanı giymek zaten modadır. İşinize yakışacak ürünler alın. Tarzınız olmayan ürünleri deneyin, üzerinizde görün. Çünkü insanların her zaman değişiklik yapmaya ihtiyacı vardır. Denedikten sonra eğer hoşunuza gitmediyse bile denemiş olursunuz. Almak zorunda değilsiniz ama tarzınızı biraz değiştirmek hayatınıza renk katacaktır.

Hayatınızda değişiklik istiyorsanız, düzenli olarak gardırobunuzu ayıklayın. Sakın dolabınızı giymediğiniz eşyalarla doldurmayın. Onlardan kurtulun. Hem kıyafet seçiminde zorlanırsınız hem de alışveriş yaparken dolabınızda aynı tarz ve renkte kıyafetiniz olup olmadığını düşünürsünüz. Giymediğiniz kıyafetleri bir kuruma bağışlayın. Yeni alacak kıyafetlerinize ise yer açın. Kendinize güvenerek giyinin. Başkalarının fikirlerine kulak asmadan kendinize yakışanı giyin. Yapılması gereken en doğru hareket üzerinizde şık duran kıyafeti düşünmeden almanızdır. Çünkü o kıyafeti giydiğinizde eğer yüzünüz gülüyorsa kendinize güveniniz artar. Aynı şekilde dolabınızdaki giydiğiniz kıyafetleri de deneyin, eğer sizin yüzünüzü güldürmüyorsa onları direk başkalarına verin. Giydiğinizde size güven veren kıyafetler giyin. Yüzünüzü güldürüyorsa size güven veriyor demektir. O kıyafetleri almakta düşünmeyin.

 


OKUYUCU YORUMLARI