• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saçlarınızı Parlak Gösteren Formüller

Saçlarınızı Parlak Gösteren Formüller
  • 1 Star
    Loading...

Saçlarınızı Parlak Gösteren Formüller

Bir çok kadın duştan sonra saatlerce uğraştığı saçını herhangi bir sebepten dolayı güzel bulmamaktadır. Bu sebeplerden bir tanesi ise saçların parlak olmaması, sönük durması. Aslında çok basit birkaç doğal yöntem ile saçlarınızı istediğiniz kıvama getirebilirsiniz.
Saçlarınızın en büyük ihtiyacı yapay ürünlerden uzak durulmasıdır. Yapay olan her şey saçınızın neredeyse her teline zarar vermektedir.
Saçlarınızı plastik taraklar ile taramaktan vazgeçin ve doğal kıllardan oluşan taraklar ile taramaya, şekil vermeye başlayın.
En azından 2 günde bir düzenli olarak saçlarınızı yıkamaya önem verin. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra iyice durulamaya dikkat edin, iyice durulanmayan yani saçta kalan şampuanlar kepek ve sağlıksız saçlara yol açmaktadır.
Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı önce havluyla iyi bir şekilde kurutunuz. Saç telleri hızlı kurutmaya karşı, eski direncini kaybedecek çabuk kırılmaya başlayacaktır. Havlu ile güzelce kuruladıktan sonra fön makinenizi kullanabilirsiniz.
Soğuk su ile alınan duşlar saçlarınızın olduğundan kat ve kat daha parlak gözükmesini sağlayacaktır. Eğer soğuk su ile duş almayı sevmiyorsanız, duştan sonra saçlarınızı kurutup, kuru saçların üzerine soğuk hava verebilirsiniz.
Alkol ve sigaradan uzak durun. Alkolün içinde ki etkenler, sigaranın dumanı, hava kirliliği saçınızda ki rutubeti alır ve solgun gözükmesini sağlar. Bir çok saç ürünün içerisinde alkol bulunmaktadır. Özellikle saç köpüklerinin çoğu alkol içerir. Saçlarınızın kuru olduğunu düşünüyorsanız ve parlak gözükmesini istiyorsanız saç köpüğü yerine, nemlendirici kremler kullanın ve saçlarınızın canlılığını arttırın.
Saçların ne kadar çok suyu sevdiğini unutmayın. Saçlarınızın yağlanmasına izin vermeden, 2 en geç 3 gün de 1 saçlarınızı düzenli olarak yıkayın. Değişimi fark edeceksiniz.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI