• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Yaşlanmak

Sağlıklı Yaşlanmak
  • 1 Star
    Loading...

Yaşlanırken Güzel Kalabilmek Zor Değil

Yaşlılık ve yaşlanmak istisnasız her kadını bir parça ürkütür. Fakat önüne geçilemeyen yaşlanma esnasında güzel kalmak ve güzel yaşlanmak da çok zor değil. Sadece biraz daha dikkat ve özen göstermek yeterli.

  1. Egzersiz yaşamınızın parçası olsun

Kaç yaşında olursanız olun her gün yarım saat bile olsa egzersiz yapmak hayat kalitenizde ciddi bir artış sağlar.Kendinizi fazla zorlamadan egzersiz yapmak ve buna düzenli devam etmek hem vücudunuza hem de ruhunuza iyi gelecektir.

  1. Uykunuzdan taviz vermeyin

Uyku adeta bir yenilenme havuzudur. Sağlıklı olabilmek için de uyku düzeni çok büyük önem taşır. Gece en geç 24.00’te uyumuş olmaya sabah da en geç 08.00’de kalkmaya özen gösterin.

  1. Suyu baş köşeye koyun

Sağlıklı bir hayatın en temel kriteri elbette bol su içmektir. Her gün en az iki litre su içmeyi ihmal etmeyin. Böylelikle hem iç organlarınız çok daha iyi çalışacak hem de cildiniz nem dengesini sağlayacaktır.

  1. Şekerden ve şekerli herşeyden uzak durun

Başlık şeker olsa undan ve tuzdan da uzak durmak gerekir. Bunlar adeta vücudumuzu zehirleyen ve etkisini zaman içinde gösteren maddelerdir. Şekere ihtiyacınız olduğunsa yaş ya da kuru meyve yemek ise kesinlikle en iyisi.

  1. Olumlu düşünün

Hayatta sorun yaşamayan insan yoktur. Ne var ki herkesin derdi başkadır. Yaşadığınız sorunlara olumsuz taraflarından bakmayın de daima pozitif olup sahip olduklarınız için şükredin.

 


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI