• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sstraplez Gelinlik

sstraplez gelinlik
  • 1 Star
    Loading...

 

Beraberliklerini evlilik ile taçlandırmak isteyen her çift düğün günleri yaklaştıkça daha da fazla heyecanlanırlar. Ne giyecekleri belli olsa dahi en çok sıkıntı çekilen konu kıyafettir. Evet, aslında ne giyileceği bellidir. Gelin gelinliğini damat ise damatlığını giyecektir. Ama bir de bunu gelin adaylarına sorun. Sayısız çeşit arasından hangi model gelinlik giyeceğine karar veremeyen gelinler elbette bu en özel günlerinde prensesler gibi olmak isterler. Seçim aşamasında ise en çok dikkat edilmesi gereken nokta vücut tipidir. Çok güzel bir gelinlik seçseniz dahi vücut tipinize uygun olmayan bir gelinlik içerisinde istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz. Ayrıca gelinliğin içinde kedinizi rahat hissetmenizde son derece önemlidir.  Son zamanlarda gelinlik modellerinde straplez gelinlik modelleri çok fazla talep görmektedir. Straplez modellerde ise dar kesimden geniş kesime, üst kısmı dantellisinden boncuklusuna birçok çeşit vardır. Ancak bu modeller rahatlık konusunda sizleri tereddüt ettiriyorsa sizi daha rahat ettirecek farklı modeller seçmez daha iyi olacaktır.

Straplez Model Kimlere Yakışır?

Bilindiği üzere straplez, askısız ve kolsuz kıyafetlerdir. Gelinliklerin straplez olması oldukça iddialıdır. Bu yüzden düğün gününde kusursuz ve iddialı olmak isteyen bayanlar genelde straplez gelinlik modellerini seçmektedir. Straplez gelinlik giymeyi düşünen gelin adayları bu modelin kendilerine yakışıp yakışmayacağını bilmelidir. Taşıması zor olan bu modeli göğüs ölçüleri 90’ın üzerinde olan kişilerin seçmesi risklidir. Bunun nedeni ise gelinliğin göz alıcı noktasının straplez olması ve büyük göğüslerin straplez model için sıkıntı yaratmasıdır. Omuzları geniş olan bayanların ise straplez gelinlik modelleri arasından tercih yapmaları son derece doğru bir karardır. Straplez gelinlikler de diğer önemli nokta ise kumaştır. Tafta, straplez modeller için en uygun kumaştır. Bunun dışındaki kumaşlar askısı ve kolu olmayan bu modelde kayarak geline zor anlar yaşatabilir.

 

A Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Daha önce de belirtildiği gibi gelinlik seçiminde vücut tipi oldukça önemlidir. Eğer ki düğününüzde straplez bir gelinlik giymek istiyorsanız ve armut tipi vücuda sahipseniz mutlaka A kesim straplez gelinlik modellerinden birini seçmelisiniz. Çünkü armut tipi vücuda sahip bayanların vurgulamaları gereken yer kesinlikle incecik belleridir. A kesim straplez model ile bunu en iyi şekilde sağlamış olacaksınız ve düğününüzde tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır.

 

Balık Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Balık kesim straplez bir gelinlik en çok kum saati vücut tipine sahip bayanlara yakışmaktadır. Eğer böyle bir vücuda sahip iseniz mutlaka balık kesim straplez bir gelinlik giymelisiniz. Straplez modeller de önemli olan nokta göğüs kısmınızdır. Eğer biraz büyük göğüslere sahip iseniz üst kısmı taşlı modeller seçmemeniz önerilir. Bunun yerine üst kısmı dantel ile detaylandırılmış straplez gelinlikler seçmeniz daha kusursuz görünmenizi sağlayacaktır.

 

Düz Kesim Straplez Gelinlik Modelleri

Kalın bele, düz bir kalçaya ve kusursuz bacaklara sahipseniz, kısacası elma tipi vücut olarak değerlendirilen bir vücudunuz var diyebilirsiniz. Elma tipi vücudunun en belirgin özelliği ise dolgun göğüslerdir. Bu yüzden straplez gelinlik modellerinin bu kişilere yakışacağını belirtmemiz gerekir. Ancak önemli bir nokta vardır ki oda gelinliğin alt kısmının düz olmasıdır. Aksi halde alt tarafı daha geniş kesimli bir gelinlik seçmeniz straplez özelliğini yok edecek ve sizin de daha iri görünmenize neden olacaktır.

 

Sırt Dekolteli Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez gelinlik giymek istiyorsanız ve dikdörtgen vücut tipine sahipseniz mutlaka sırt dekolteli gelinlikler tercih etmelisiniz. Sırt dekoltesinin çok yakıştığı bu vücut tipine sahipseniz, sırt dekoltesi olan bir gelinlik seçmeniz daha hoş görünmenizi sağlayacaktır. Çünkü dikdörtgen vücuda sahip olan kişilerin genelde göğüsleri daha küçüktür ve göğüs dekoltesi yerine sırt dekoltesi olması daha etkili sonuçlar verecektir.

 

Kısa Gelinliklerde Straplez Model

Bacak boyu uzun ve estetik bacaklara sahip olan kişiler genelde gelinliklerinin de kısa olmasını isterler. Kısa gelinliklere uygulanan straplez modeller ise gelinlerin çok daha iddialı olmasını sağlar. Bu yüzden vücuduna güvenen bayanların bu tür bir gelinlik seçmesi daha uygun olacaktır. Ayrıca kısa ve straplez bir gelinlik tercih eden kişi yeterince iddialı olduğundan, çok yüksek topuklu bir ayakkabı yerine kısa ya da tamamen topuksuz bir ayakkabı tercih etmelidir.

 


OKUYUCU YORUMLARI