• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tarz Sahibi Olmanın Yolları

tarz sahibi olmanın yolları
  • 1 Star
    Loading...

Güzel giyinmek, stil sahibi olmak bütün kadınların hayalidir. Bu durum ilk olarak orantılı bir vücuttan geçer. Günümüzde çok duyduğumuz kadınlar arasında konuşulan şık, stil, tarz gibi terimlerin buluşma noktası ise kadınların vücutlarının orantılı olması gerektiği konusudur. Her şeyin başı doğru bir proporsiyona sahip olmaktan geçmektedir. Kıyafet kadar sizin vücudunuzu iyi tanımanız da çok önemli bir noktadır. Sizi daha ince, uzun ve dikkat çekici gösterecek vücut tipinize uygun olan elbiseleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

 

Klasik parçalar sizi kurtaran parçalar arasında yer almaktadır. Bu parçalara tercihleriniz arasında mutlaka yer vermelisiniz. Klasik parçalar modanın zaman aşımına uğrayan giysileri arasındadırlar. Birbiriyle kolay ve uyumlu parçalarla yaptığınız kombinler sizi büyük zahmetten kurtaracaktır. Sizin kendi moda birikiminiz için iyi yatırımlar arasındadır. Yıllar geçtikçe büyük harcamalardan sizi koruyacak bütçenize de destek olacaktır. Sizi olabildiğince fit gösterecek bir kot, kombininize renk katacak bluzlar tercihleriniz arasında olmalıdır.

Uyum konusunda sizi zorlamayacak kabanlar bazen sizin en büyük destekçiniz olabilir. Ve tabi ki kurtarıcınız siyah bir etek, elbise, ayakkabı gibi kabanlar da sizin kurtarıcınızdır. Tarz sahibi olmanın yolları rengârenk giyinmekten geçmez. Modanın rengi her yıl değişebilir. Önemli olan gardolabınızdaki stil servetinizin ve rengârenk kıyafetlerinizin kısa zamanda gözden düşmesini istemiyorsanız geçen her yıla uyumu kolay sakin, ılımlı renkleri tercih etmeniz önerilir. Beyaz, siyah, gri, krem, lacivert bunlara birer örnektir. Mor, fuşya, kırmızı renkleri ise kendini fark ettiren renkler arasındadır. Bunları daha çok takılarınızda kullanmanız tavsiye edilir. Bir kıyafete tonla para vermek tarz sahibi olmanın yolları arasında kendisine yer bulmaz. Kalitenin fiyatla ölçülmeyeceğini bilerek alışveriş yapmanız önerilir. Tabi ki pahalı şeylerden uzak durun denilemez. Ama ucuz giysilerden çeşit çeşit bulundurmaktansa kaliteli, dayanıklı parçalardan belli sayıda edinmeye bakmalısınız. Bunlar stilinizde fark yaratacaktır. Pahalı olan alışverişinizi bazı indirimleri takip ederek bir miktar da olsa uygun bir fiyata denk getirmelisiniz. Abartıdan kaçınmanız tavsiye edilir. Kendi tarzınızı kıyafetleriniz, aksesuarlarınız ve makyajınız ile sadelikten yana kullanarak şekillendirebilirsiniz. Bu hem sade hem de güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

Stilinizi küçük star parçalarla süslemenizin faydası olabilir. Böylelikle deli kızın çeyizi tabirine yaklaşmamış yani şıklığınızı korumuş olursunuz. Tarz sahibi olmanın yolları sadece kıyafetten geçmez, saçlarınızı da unutmamakta fayda vardır. Saçınızı stilinize dâhil edin. Tarz sahibi bir bayanın saçları asla dağınık görünmemelidir ve tarzınızı tamamlayacak bakımlı bir saç şeklinin yetenekli parmaklarınızda gizli olduğunu unutmamanız gerekir. Kıyafetlerinizde sade, sakin renkler tercih etmeniz sizin modayı takip etmediğiniz anlamına gelmez. Vücut tipinize uygun kıyafetinizi ilgi çekici parçalar ve uyumlu takılarla süslemelisiniz.

Kıyafet seçiminizde başkalarının düşünceleri yerine kendiniz olmaya dikkat etmelisiniz. Tarzınız sizi yansıtmalıdır. Üstünüzdeki kıyafetlerin birbiriyle olan uyum ahenginin beraberinde vücut tipinize de uyması ayrıca karakterinizle de bağdaşması gerekmektedir. Bu her zaman sizin bir adım önde olmanızı sağlar. Tarzınızın arkasında durmanızda her zaman fayda vardır. Haftalık stil değişikliğine gitmeniz sizi yoracaktır. Giysilerinizi her anlamda başınız dik taşıyın. Başkalarının değil sizin ne düşündüğünüz önemlidir ama toplumu da göz ardı etmemekte fayda vardır. Bazen absürt parçaları insanlar kolay benimseyemezler. Kolayca tarz sahibi olmanın yollarını internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Her bayan bir mücevherdir. Sadece bazı özelliklerinin ve farklılıklarını daha keşfetmemiş kadınlar vardır. Mükemmel olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın ve içinizdeki o güzellikleri az bir çabayla stilinize yansıtabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

 


OKUYUCU YORUMLARI