• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tarza Uygun Damat Modelleri

tarza uygun damat modelleri
  • 1 Star
    Loading...

Erkekler kadınlara göre kılık kıyafete çok meraklı değillerdir. Alış veriş yaparken uzun süreler harcamayı sevmezler. Fakat her erkeğin belki de en şık görünmesi gereken gün düğün günüdür. Yine gelinlik seçimi kadar uzun sürmese de damatlık seçimi bir hayli önemlidir. Damatlık modelleri genellikle düğünün tarzına uygun olarak seçilmektedir. Gelinin yanında sönük kalmayacak bir damatlık modeli bulmaksa çok da kolay bir iş değildir.

Damatlık seçenekleri gelinlik seçenekleri kadar fazla değildir. Bu yüzden damatlık modellinde bulunan küçük detaylar oldukça önemlidir. Damatlık modellerinde pek çok renk seçeneği mevcuttur. Ama genellikle tercih edilen ve zıt renklerim uyumu kuramı ile beyaz gelinliğin yanında harika duran siyahtır. Ayrıca beyaz rengin saflığı, temizliği simgelediği gibi siyah renkte damadın daha asil görünmesini sağlamaktadır. Damatlık modelleri genellikle iki çeşittir: Smokin tarzı damatlıklar ve takım elbise tarzı damatlıklar. Ayrıca damatlık modellerinde siyah rengin yerine füme, lacivert ve bordo gibi renklerde çok tercih edilen renkler arasındadır.

Kış Sezonu Damatlık Modelleri

Düğün hazırlıkları başladıktan sonra eğer önceden bir hazırlığınız yoksa sizin için gerçekten telaşlı bir dönem başlıyor demektir. Düğünde gelinliğin ön planda olması damadın geri planda olmasını gerektirmez. Bu yüzden damat da kendi için en uygun ve en yakışan damatlık modelini seçmesi gerekmektedir. Özellikle eğer düğün tarihi kış aylarında ise damatlığın kesinlikle koyu tonlarda olması gerekmektedir. Özellikle siyah renkte bir takım veya smokin sizin için en iyi tercih olacaktır. Alternatif olarak kahve yeşil tonlarında tercih edilebilecek bir damatlık modelli kış için en iyi tercihlerden birisi olacaktır. Ayrıca damatlığınızı sadece mevsim değil düğünün yapılacağı mekâna göre seçerseniz en uygun seçimi yapmış olursunuz.

İlkbahar Sezonu Damatlık Modelleri

Damatlık modelleri her mevsime göre farklı renk tonlarında seçilmektedir. Özellikle kış aylarına göre ilkbaharda yapılacak bir düğün için daha can alıcı renklere sahip bir damatlık seçilmesi gerekmektedir. Damatlık modellerinde fazla geniş bir seçenek olmadığı için renk seçiminde oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Eğer uygun renk tonları ile bir kombin yapmazsanız ortaya karmakarışık bir model çıkabilir. Örneğin eğer tek renk lacivert bir takım seçiyorsanız kravat ve mendilinizin renkli ve çizgili olması gerekmektedir. Tarzınızı aşırı sadelikten bu şekilde uzaklaştırmalısınız. Eğer tercihiniz canlı bir ceketten yana kullanırsanız diğer aksesuarlarınızın oldukça sade olması gerekmektedir ki hem ceketin canlılığı sönük kalmasın hem de göz yoran bir görünüm ortaya çıkmasın.

Yaz Sezonu Damatlık Modelleri

Genellikle düğünler yaz aylarında yapılmaktadır. Bu dönemde kendinize uygun bir damatlık modeli bulmak bir hayli zordur. Yaz için damatlık seçimi yaparken ilk olarak belirlemeniz gereken şey damatlığınızın smokin mi yoksa takım mı olacağına karar vermektir. Daha sonra yaza uygun tarz, kumaş, kol düğmesi, ayakkabı, kravat veya papyon seçimi yapmanız gerekmektedir. Yaz sezonu için kullanabileceğiniz damatlık modelleri oldukça fazladır. Eğer gelin ile bir uyum içerisinde olmak istiyorsanız öncelikle gelinliğin modelinin belli olmasını beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra gelinliğin modeline uygun bir damatlık seçimi yapmak çok daha kolay bir hale gelmektedir. Sadece gelinlikle değil ayrıca gelin çiçeği ile de uygun bir damatlık modeli tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında tercih edilecek olan damatlık modellerinde genellikle pastel renklerin hâkim olması gerekmektedir. Pastel renkler yazın getirdiği parlaklığın içerisinde daha dikkat çekici bir konuma gelmenizi sağlar. Eğer tercihinizi klasik tarzda kullanmak isterseniz, klasik damatlık modelleri yaz için uygun bir seçim olmaktadır.

 


OKUYUCU YORUMLARI