• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tesettür Abiyelere Kıyafet Seçimi

tesettür ayakkabı
  • 1 Star
    Loading...

Ayakkabı kıyafetinizin en önemli parçalarından biridir. Şık bir ayakkabıyla kombininizi tamamlayabilir ya da yanlış bir ayakkabı kullandığınızda kötü bir kombin oluşturabilirsiniz. Bu yüzden doğru kıyafetle doğru ayakkabıyı kullanmak önemlidir.

Tesettür kıyafetler giyiyorsanız doğru ayakkabılar kullanarak muhteşem bir kombin elde edebilirsiniz. Eğer uzun bir elbise ya da etek giydiyseniz düz ayakkabılardan kaçınmalısınız. Bu tür kıyafetlerin altına şık bir topuklu ayakkabı giymeniz kıyafetinizin zarafetini arttıracaktır.

Düz Tabanlı Mı, Dolgu Topuk Mu?

Günlük kombinlerde de kullandığınız ayakkabılar büyük önem taşımaktadır. Günlük kıyafetlerinizle beraber rahatlığı ön planda tutacak düztabanlı ya da şıklığınızdan vazgeçmemek için dolgu topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Kıyafetinizin rengiyle uyumlu seçeceğiniz ayakkabılar kombininizin şıklığını arttıracaktır. Ayakkabı tercihi çok önemlidir. Giyeceğiniz ayakkabının üstünüzdekilerle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Eğer üstünüzde dantel detaylı bir gömlek ya da bluz varsa yine dantel detaylı bir babet tercih edebilirsiniz.  Kombininizde babet tercih ederseniz uzun elbiseler giyinmekten kaçının. Uzun elbiseler giyiyorsanız hafif topuklu ayakkabılar tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

 

Spor tesettür kıyafetler ve doğru ayakkabıyla şık bir uyum sağlayabilirsiniz. Eğer kot gibi spor detaylar seçtiyseniz spor ayakkabılarla kombin yapabilirsiniz. Giydiğiniz kot pantolonun rengiyle uyumlu bir ayakkabı seçebilir ya da hafif topuklu bir ayakkabı tercih ederek daha zarif bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Düğünlerde, mezuniyetlerde, nişanlarda ve diğer özel günlerinizde giydiğiniz abiye kıyafetlerle kullanacağınız ayakkabılar çok önemlidir. Abiye tesettür kıyafetler için şık bir ayakkabı seçmeniz önemlidir. Eğer biraz gösterişli bir elbise seçtiyseniz ayakkabınızı biraz daha sade seçmelisiniz. Bu hem zarif bir görünüm elde etmenizi sağlayacak hem de kombininiz göz yorucu olmayacaktır. Sade elbiselerinizin altına da taşlı, işlemeli ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Dore, lame gibi, parlak dokuda ayakkabılar tesettür kıyafetler ile muhteşem duracaktır.

Kışın uzun tuniklerle kombinleyebileceğiniz uzun çizmeler ve botlar da güncel ve şık bir görünüm oluşturacaktır. Tunik ve kot pantolonunuzun altına, giydiklerinizle uyumlu bir çizme tercih ettiğinizde tüm beğenileri toplayabilirsiniz. Çizmeyi pantolonlarla kombinlemek önemlidir. Uzun elbise ya da eteklerle çizme şık bir görüntü oluşturmayacaktır. Giydiğiniz kıyafetin kumaşına göre çizmenizin de dokusunun uyumlu olmalısına dikkat etmelisiniz.

 

 

Sandalet Şıklığı

Sandaletler, sıcak günlerde rahat ve şık oldukları için bayanların gözdesi haline gelmiştir. İslami açıdan da eğer topuklarınız ve parmaklarınız görünmüyorsa bir sakıncası olmadığı din adamları tarafından da ifade edilmektedir. Eğer elbiseniz topuklarınızın görünmesini engelleyecek uzunluktaysa ya da topuklarınızı kapatacak tipte bir sandalet tercih ederseniz dini açıdan uygun bir tercih yapmış olursunuz.

Tüm bu ayakkabı modellerinin yanında giydiğiniz kıyafetlerle ayakkabılarınızın uyumu da çok önemlidir. Özellikle abiye kıyafetlerinizde kullandığınız eşarbınızla, ayakkabınızın renginin aynı olması çok şık bir görünüm oluşturacaktır.

 

 


OKUYUCU YORUMLARI